Kavárna AGAPÉ

Od neděle 11. dubna jsme v naší farnosti vyzkoušeli další způsob k setkávání a společenství všech farníků – farní kavárnu. Nechali jsme se přitom inspirovat brněnskými farnostmi, ve kterých takové kavárny fungují již několik let a místní si je nemohou vynachválit. O co se jedná? Každou neděli po mši svaté je pro všechny farníky připravené menší občerstvení na naší faře. Cestou z kostela se na faře společně zastavíme, dáme si dobrý čajík a něco menšího k zakousnutí, popovídáme si, probereme otcovo kázání, popřípadě budeme domlouvat různé věci, které se jinak musí řešit venku před kostelem.

Ale nemyslete si – farní kavárna není určena jen dětem! Má každému z nás nabídnout prostor k setkání a povídání. Naše děti se ujaly role hostitelů a s profesionálním přístupem k práci obsluhují hosty kavárny. Už jste naši kavárnu navštívili? Je nám jasné, že se všichni ihned začnete vymlouvat na nedostatek času a práci s vařením atd. Ale kdy jindy se chcete sejít, zastavit se a popovídat si s přáteli? V naší farnosti je mše svatá poměrně brzy ráno, takže nemusíte mít strach, že nestihnete uvařit oběd. A i kdyby – copak se stane něco tak strašného, když budete obědvat o pár minut později? Navíc doba, kterou budete chtít v naší kavárně strávit, je čistě na vás – otevřeno bude do 11.00. Těšíme se na vás všechny!!!