Římskokatolická farnost Bořetice

Počteníčko

Letecké pumy a kavárna na farním dvorku v Bořeticích Letecké pumy a kavárna na farním dvorku v Bořeticích

10. 8. 2016

Nejen v Bořím lese se ještě dnes nachází nevybuchlá munice, ale v sobotu 21. května se našly na faře v Bořeticích dvě bombičky, pocházející z náletu při přechodu fronty přes obec 14. dubna 1945. Tajemný název v sobě ukrývá hned dvě informace najednou.

Popeleční středa Popeleční středa

8. 2. 2016

Popeleční středou vstupují věřící do čtyřicetidenního postního období, které je přípravou na oslavu Velikonoc. V liturgickém kalendáři katolické církve je to středa, která předchází první neděli postní a označuje začátek postní doby.

 

JAK OSLAVÍTE DUŠIČKY? JAK OSLAVÍTE DUŠIČKY?

26. 10. 2015

Památka věrných zemřelých patří ke dnům, které jsou pevně ukotveny v kalendářích, vždy 2. listopadu (Dušičky). Tento svátek, při kterém se projevuje úcta k mrtvým, se na našem území slavil od dob pohanských až po dobu, která právě náboženským svátkům nepřála.

Říjen - měsíc růžence Říjen - měsíc růžence

28. 9. 2014

Katoličtí křesťané jsou v měsíci říjnu vybízeni v tomto měsíci k intenzívní modlitbě svatého růžence. Zde se můžete dozvědět o této modlitbě něco bližšího.

Vyšel zpěvník naší skladatelky Veroniky Novákové Vyšel zpěvník naší skladatelky Veroniky Novákové

11. 12. 2013

Při výročním koncertu scholy Deo Gratias byl světu představen první autorský zpěvník NAUČ MĚ ŽÍT naší skladatelky a muzikantky Veroniky Novákové. Kde ho můžete koupit?

Ano a rád, i když je to těžké... Ano a rád, i když je to těžké...

27. 10. 2013

Dne 13. listopadu to budou už tři roky, co zemřel probošt Význačné kolegiátní kapituly u sv. Václava v Mikulově, otec Stanislav Krátký.

Kázání Mons. Jeze z Anenské pouti Kázání Mons. Jeze z Anenské pouti

10. 8. 2013

Na letošní Anenské pouti všechny poutníky zaujalo krásné kázání hlavního celebranta Mons. Jeze o svaté Anně, o poslání ženy a úkolech rodiny. Překlad tohoto kázání se nám podařilo získat a tady ho máte... :-)

P. Konzbul mění působiště P. Konzbul mění působiště

1. 8. 2013

Náš "starý známý" P. Pavel Konzbul, kterého jsme několikrát měli možnost osobně poznat a potkat v naší farnosti mění působiště! :-)

Jak zkouší naše schola... Jak zkouší naše schola...

14. 7. 2013

Protože naši scholu Deo Gratias čekají o prázdninách hned dvě velké akce, musí tvrdě zkoušet... :-)

Svatý František a nový papež Svatý František a nový papež

18. 3. 2013

Volbou jména sdělují papežové program, který během svého pontifikátu hodlají naplňovat. Teolog Pavel Ambros z Tovaryšstva Ježíšova, k němuž přísluší i nový Svatý otec, se zamýšlí nad osobností svatého Františka z Assisi, jehož jméno si Jorge Mario Bergoglio pro své papežské poslání zvolil.

RSS

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7

Vyhledávání