Adopce na dálku

V březnu 2006 se naše farní rodina rozrostla o nového, velice zvláštního člena. Děti ze společenství Světýlko se totiž zapojily do projektu Arcidiecézní charity Olomouc „Adopce na dálku na Haiti“ a na dálku si adoptovaly nového kamaráda. Jmenuje se Haros Joseph a u nás už mu nikdo neřekne jinak, než „náš Josífek“ :)

Teď nám dovolte, abychom Vám „našeho Josífka“ představili:

Celé jméno: Haros Joseph
Datum narození: 20. 6. 1998
Zdravotní stav: dobrý
Stručný popis: Jozísek je usměvavý, čilý, hodně učenlivý,
občas zamlklý, a je to velký snílek
Škola: ZŠ Sainte Maria Goretti
Oblíbený předmět: gramatika
Čeho by chtěl dosáhnout: chtěl by se stát zedníkem
Zájmy: hra na marguerity
Domácí povinnosti: umývání nádobí, zametání
Táta: pracuje jako zedník
Máma: je hospodyně
Sourozenci: 2 bratři
Jozífkova rodina vlastní malý domek a chová kůzlata

V roce 2007 jsme se účastnili besedy s řádovými sestřičkami, které pracují s dětmi na Haiti. Zeptali jsme se jich, jak se Jozífek má a bylo nám sděleno, že jeho situace se velmi zhoršila. Rodina je velmi chudá, Jozífek musí bydlet s dědečkem, který ho často bije. Jozífkův prospěch ve škole se zhoršil, musí hodně pracovat doma. Přesto zůstal velice chytrým a snaživým hochem, který se moc snaží splnit si svůj sen – stát se zedníkem, jako jeho táta.
Haros se s láskou stará o svého malého brášku, tráví s ním v podstatě veškerý svůj volný čas. Letos na Nový rok u nich v domečku hořelo, a jeho maminka i malý bráška byli ošklivě popáleni, takže se o ně Haros stará. Pečuje také o své další dvě postižené příbuzné – dvě sestřenice, které jsou upoutány na vozík. Každou neděli je doprovází do kostela.

Proto moc prosíme Vás všechny o modlitbu za našeho milého kamaráda a za všehny ostatní děti, které jsou ve stejné situaci, jako náš Josífek. Děkujeme.

Pomoc pro HAITI

Pokud se chcete dozvědět více o projektu Adopce na dálku na Haiti, nebo o dalších projektech Arcidiecézní charity Olomouc, podívejte se na jejich oficiální stránky www.acho.caritas.cz.

Podívejte se na: