Schola Deo Gratias

Podrobnosti o naší schola najdete na stránkách
http://​www.bandzone.cz/deogratias nebo www.facebook.com/deogratiasboretice.

Deo Gratias je chrámová schola mladých, jejíž hlavní "náplní práce" je doprovázení nedělních mší svatých v kostele svaté Anny v naší farnosti. Krom toho si ale občas ráda udělá radost a zajede zazpívat na nějaký festival nebo koncert. Její počátky sahají do roku 1985, kdy se poprvé v našem kostelíku rozezněly struny kytar. V roce 2002 si schola zvolila i svůj název, který přesně vystihuje naše slova po každém nezkaženém koncertu - Deo Gratias (Bohu díky) :-). O rok později jsme natočili své první CD s názvem Teď vypráví můj Pán, s autorskými písněmi naší členky Veroniky Novákové. V roce 2006 jsme natočili své druhé CD Pár nápadů, opět s vlastními písněmi. V témže roce jsme krom jiného registrovali Deo Gratias, chrámovou scholu z Bořetic na Ministerstvu vnitra jako občanské sdružení, které funguje dodnes.V posledních letech jste nás mohli slyšet například na Diecézním setkání mládeže v Brně, Děkanátním setkání mládeže v Hustopečích, Festivalu Pod věží ve Zlíně, na Mezinárodních adventních zpěvech v Praze, na našich vlastních koncertech, apod.

Z NAŠÍ TVORBY:

Vejdi (CD Pár nápadů 2006)
   Hospodinův dům (CD Pár nápadů 2006)
   Pár nápadů (CD Pár nápadů 2006)
   Maria (CD Teď vypráví můj Pán 2003)
   Teď vypráví můj Pán (CD Teď vypráví můj Pán 2003)
   Na kříži (CD Teď vypráví můj Pán 2003)