Římskokatolická farnost Bořetice

Schönstadttské hnutí

AKTUÁLNĚ:   Dopis putovním okruhům - prosinec 2012

Královna nové evangelizace - dopis od s. Bernadetty, září 2012
João Luiz Pozzobon-stručný životopis, Něco o svatyňce Auxillar
Svatyňka Auxillar pro českou republiku (květen 2012)
 

Schönstadtské hnutí, neboli „putovní svatyňky“ funguje po celé republice a ani naše farnost není výjimkou. O co jde? V naší farnosti se dalo dohromady několik rodin, které si mezi sebou předávají „putovní svatyňku“. A protože rodin, které chtějí mít svatyňku doma je celkem hodně, museli jsme se rozdělit do 6 velkých skupin. V naší farnosti tak neputuje jedna, ale hned 6 svatyňek…

SESTRA BERNADETTA NAVŠTÍVILA V ČERVNU 2012 NAŠI FARNOST
I SE SVATYŇKOU AUXILLAR!

Každoměsíční příchod a odchod putovní svatyňky nám má pomoci znovu si uvědomit cenu každého okamžiku. Můžeme ho tím více vnímat a využít. Panna Maria k nám přichází v symbolu putovní svatyňky a připomíná nám: Jsi pro mne důležitý! Udělej si malou pauzu! Najdi si chvilku času pro sebe, pro druhé, pro Boha… Panna Maria přichází ze schönstattské svatyňky, aby nás obdarovala. Přichází s prosbou, abychom jí něco darovali: Chvilku času – pro Boha a pro druhé.
Mnozí si při příchodu svatyňky k nim domů dopřejí několik minut ticha k zamyšlení – sami nebo společně - a někteří z nich poznávají, jak hodnotná je modlitba růžence. Někdy také stačí jen letmý pohled, když procházím kolem putovní svatyňky. A při příští návštěvě mohu dát Panně Marii o trochu víc.
Panna Maria nám vyprošuje sílu, abychom měli stále víc rádi Boha i lidi. K tomu je potřeba stále znovu si udělat chvíli čas, aby to v nás a okolo nás bylo o trochu hezčí.

Vedoucími skupinek putovních svatyněk v naší farnosti jsou:

Jana Moravová
Ivana Machačová
Jana Dofková
Jolana Škrancová
Marie Hrabalová
Stanislava Grůzová.

Více informací o tomto hnutí najdete na www.schoenstatt.cz